Aktuality (2018)

 

BENEFIČNÍ KONCERT

20.12.2018

Dne 16.12.2018 Diamant uspořádal v Městském divadle Jaroměř benefiční koncert Elly Machačové za účasti dětského pěveckého sboru Bel Canto (ZUŠ Jaroměř).
Představení slovem provázel pan
Karel Sladký, moderátor Českého rozhlasu Hradec Králové.
Děkujeme všem protagonistům a divákům za vytvoření hezké atmosféry. Pevně doufáme, že se touto akcí podaří najít nové zájemce o háhradní rodičovství.

- = DALŠÍ FOTKY = -


KAMPAŇ OSVĚTA

13.11.2018

Rádi bychom s Vámi sdíleli kampaň OSVĚTA 2018. Kampaň se zaměřuje na to, jak vědecké poznatky v oboru neurovědy podporují význam rodičovství a také pěstounské péče, která je zde pro děti, které nemůžou vyrůstat se svými biologickými rodiči.
 
1. Bookletka Co to je attachment? V 5 bodech pro rodiče, pěstouny a odborné pracovníky v oboru péče o děti (28 stran, formát B5, ilustrace, barevná obálka)
Bookletka je neprodejná, je určena k rozdávání, šíření, předávání politkům, školám a podobně. 
V tištěné podobě si ji lze v Natamě v omezeném počtu objednat za manipulační poplatek a poštovné na E-mailu: wicki@dom-os.cz
V elektronické podobě je k dispozici k bezplatnému stažení zde: Je možné ji na vlastní náklady vytisknout nebo uvést a sdílet na webových stránkách organizace.

 
2. Plakát o vědě a významu rodinné a pěstounské péče „Rané dětství ovlivňuje vývoj mozku a chování. A jak pomáhá pěstounská péče?
Plakát je možno opět použít k tisku nebo ke stažení a uvedení na webových stránkách organizace. Jeho obsah a forma je chráněna copyrightem, nelze ji nijak měnit. Plakát je ke stažení zde.

.
POZVÁNKA NA VÁNOČNÍ BENEFIČNÍ KONCERT
13.10.2018

Rádi bychom Vás pozvali na VÁNOČNÍ BENEFIČNÍ KONCERT, který pořádá DIAMANT v Jaroměřském Divadle  dne 
16. 12. 2018 od 17.00 hod. Všechny potřebné informace najdete na plakátu.
Vstupenky na koncert je možné zakoupit v 
Informačním centru Jaroměř, nebo si je objednat u nás v Diamantu.
Těšíme se na setkání s Vámi v předvánočním čase.


TÝDEN PĚSTOUNSTVÍ

19.9.2018

V našem kraji se v posledním zářijovým týdnu uskutečnil "Týden pěstounství", který vyvrcholil dne 29.9.2019 v Hradci Králové celodenní akcí u divadla Drak. Diamant se také do aktivit zapojil, a to v Jaroměři, Dobrušce a náš stánek bylo možné nalezt také v Hradci Králové.

 

ZAHÁJENÍ PRÁCE S DĚTMI METODOU MY BACKPACK

7.6.2018

Včera v Diamantu proběhl úvodní workshop programu My Backpack s diamantovými dětmi, které do něj byly nominovány a informační schůzka pro jejich pěstouny. V následujících měsících budou děti vyškolenými pracovníky naší organizace doprovázeny procesem zpracovávání okolností jejich přechodu z původní rodiny do pěstounské péče. Vytvoření uceleného životného příběhu dítěte je důležité pro rozvoj jeho identity, napomáhá k jeho zakotvení v životě a k vytváření uspokojivých mezilidských vztahů.
Více o metodě na 
http://www.mybackpack.cz

Program je realizován i díky finanční podpoře http://www.terezamaxovadetem.cz/

 

 

 

ŠPINDL PRO PĚSTOUNSKÉ DĚTI - 1.6.2018

4.6.2018

Diamantové rodiny s námi páteční Mezinárodní den dětí oslavily výletem do Špindlerova Mlýna! Všichni jsme vyjeli lanovkou na Medvědín, kde si děti užívaly velké hřiště a dospělí nádherné výhledy do krajiny. Počasí nám přálo, bylo opravdu nádherně. Po obědě následovalo koupání a zábava v Aquaparku Špindl. Pan ředitel Ing. Pavel Nun a jeho personál udělali maximum pro spokojenost všech. Moc děkujeme!

Na zpáteční cestu domů byly všechny děti obdarovány malou pozorností, aby měly na náš výlet vzpomínku.

Děkujeme Nadačnímu fondu TESCO, díky jehož finanční podpoře jsme mohli akci uskutečnit.

Fotogalerie z akce

PODĚKOVÁNÍ ZA PODPORU SPOLEČNOSTI CZECHOSLOVAK GROUP

2.3.2018

Děkujeme společnosti holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a.s. za finanční podporu pro naše pěstouny! Celý nápad vznikl u naší milé kolegyně Páji Paškové, která je již několikátým rokem členem týmu a pomáhá nám s programem pro děti na našich akcích. http://www.dako-cz.cz/aktuality/sponzoring-zamestnancu-csg-v-hlavni-roli-dako-cz

 

 

PODPOŘTE NÁS, KDYŽ NAKUPUJETE

6.2.2018

Přidali jsme se do projektu GIVT.cz. Pokud nakupujete na internetu – od svetru, přes parfém, televizor, dovolenou a nebo si objednáváte jídlo domů – můžete nám pomoci.

Uděláte to takto:

1. Před nákupem půjdete na www.givt.cz

2. Vyberete naši organizaci a e-shop na kterém chcete nakoupit

3. Nakoupíte, jak jste zvyklí

 

To je celé. Nestojí vás to ani korunu navíc a my dostaneme část peněz z ceny nákupu.

Pokud nechcete na tuto možnost pomoci nikdy zapomenout, TADY najdete chytré rozšíření prohlížeče, které vám vždy při nakupování GIVT připomene.

Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. A můžete o této možnosti říci i svým přátelům – ať nenakupují "zbytečně" :)

Díky, že na nás myslíte a pomáháte nám!


PODĚKOVÁNÍ

28.1.2018

Velice děkujeme paní Evě Škodové z Koněšína, která pro Diamant ušila hračky, jež potřebujeme pro terapeutickou práci s dětmi v našich rodinách.

 

 

AKTUALITY 2017

 

ZPĚT K AKTUALITÁM

ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU