Aktuality (2017)


PŘEJEME VÁM VŠE NEJLEPŠÍ V ROCE 2018!

ŠPINDL PRO PĚSTOUNSKÉ DĚTI - ŽÁDOST O GRANT (NADAČNÍ FOND TESCO)

15.11.2017

Děkujeme Vám za podporu našeho projektu. Zvítězit jsme dokázali díky VÁM!

 

SETKÁNÍ PĚSTOUNŮ V ZOO DVŮR KRÁLOVÉ, 28.9.2017

ŠPINDL PRO PĚSTOUNSKÉ DĚTI - ŽÁDOST O GRANT (NADAČNÍ FOND TESCO)

3.9.2017

V jaroměřském Tescu spuštěno hlasování pro náš projekt - ŠPINDL PRO PĚSTOUNSKÉ DĚTI. Pokud uspějeme, získáme finanční podporu pro naše diamantové děti - pojedou do Špindlu, kde stráví prima den  Prosíme o sdílení, hlasování!!! Za Vaši podporu předem děkujeme. Už postup do užšího výběru je pro nás úspěchem. Pomůžete nám vyhrát?

https://pomahame.itesco.cz/project/11

HLASOVÁNÍ UKONČENO

 

V ŽENSKÉM KRUHU - PRÁCE S VNITŘNÍ KVĚTINOU

První březnový víkend strávilo 6 dívek z pěstounských rodin v malebném prostředí Dolní Brusnice v hotelu Pod Zvičinou. Součástí „ženského kruhu“ a průvodkyně aktivitami byly terapeutky  Hana a Vladimíra a lektorka Radka.  Cílem tohoto víkendu bylo, aby se dívky navzájem poznaly a mohly spolu hovořit o tématech, která mají společná. Pro dívky to byl první víkend tohoto druhu, který mohl být realizovaný díky prostředkům získaným od Nadace Vodafone ČR.   

Osobitým zážitkem bylo využití arteterapie. Kdy nás terapeutka Hana provedla sebepoznávacím procesem za pomocí kresby „vnitřní květiny“. Měly jsme možnost si uvědomit, co je pro nás v životě důležité, jaké používáme ochrany a jaká jsou naše přání. V návaznosti na toto téma jsme pracovaly s vnitřními zdroji energie. Vznikla zde nová přátelství. Všichni věříme, že budeme mít možnost realizovat podobná setkání i v budoucnu.

Fotogalerie z akce

SPONZORSKÝ DAR

15.5.2017

Děkujeme firmě Kimberly-Clark Jaroměř za velkorysý sponzorský dar pro naše pěstounské rodiny.


NOVÁ ADRESA POBOČKY

Od 28.2.2017 jsme se přestěhovali na novou adresu:

Jiráskova 385 (vchod za rohem, z ulice Alšova) 

551 01 Jaroměř

VIDEO:

ZAPOJENÍ SE DO KAMPANĚ "HLEDÁME RODIČE"

 

Naše organizace se zapojila do celorepublikové kampaně "Hledáme rodiče". Tato kampaň má pomoci najít v České republice dostatek pěstounů, kteří budou schopni poskytnout péči a domov dětem, jež z různých důvodů nemohou vyrůstat ve své biologické rodině.

Edukačně-náborová kampaň poskytuje prostřednictvím webových stránek kampaně, facebookových stránek Hledáme rodiče:Pěstouny a bezplatné tel. linky 800 888 245 široké veřejnosti množství informací o náhradní rodinné péči a pokouší se tak vzbudit zájem u těch, kteří o pěstounské péči zatím jen nezávazně uvažují.

 

ČLENSTVÍ V ASOCIACI "DÍTĚ A RODINA"

Od listopadu 2016 jsme se stali právoplatným členem "Asociace Dítě a Rodina" - sdružení respektovaných neziskových organizací působících v oblasti náhradní rodinné péče. Svými aktivitami naplňují přání, aby každé dítě mohlo vyrůstat v rodinném prostředí. Pomáhají především ohroženým dětem, které se ocitly v obtížné životní situaci.